606.Na czym polega magia UNALOME?

by - 3:58:00 PM

Unalome... tak nazywa się mój nowy tatuaż na przed ramieniu, co oznacza ?

Znaczenie symbolu UNALOME 
Unalome jest jednym z pierwszych duchowych symboli. W buddyzmie obrazuje drogę do osiągnięcia oświecenia. Spirala oznacza naszą walkę z życiem, problemy, zakręty, niepowodzenia, zaś linia prosta symbolizuje odnalezienie w życiu harmonii i równowagi.


Buddyzm jest bliski memu sercu, miałam okazje być i świętować w Buddyjskiej Świątyni. Pisałam o tym kiedyś tu, ale to było bardzo dawno, więc przywrócę Wam jedno piękne zdjęcie. 
Piękno, które zachwyca <3 

Harmonia, równowaga, oświecenie każdy z nas może te słowa interpretować na swój sposób. Z każdym dniem odkrywam, że to jak żyję teraz jest moją równowagą i fundamentem do akceptacji siebie i otoczenia. Do tych cech dodałabym wrażliwość i empatię. Życie jest piękne! Dostaliśmy jedną jedyną szansę, aby przeżyć je na swój sposób, więc robię to tak, aby na starość wspominać je jak najlepiej. Tak jak marzyłam i marzenia spełniałam. Słucham swego serca, ona zawsze wskazuję mi poprawną drogę. 

follow you dreams, you know the way

Tatuaż z przyjaciółką ? Jedni powiedzą że to świetny pomysł inni skrytykują, ale skoro razem czujemy to samo, nasze poglądy są takie same, to czemu tego nie umacniać ?

"Przyjaźń jest jak słońce. Czasem coś ją przysłoni, lecz nigdy nie gaśnie."
Natalia pod nazwą unalome założyła blog gdzie piszę o równowadze życiowej, dlaczego zrobiła ten tatuaż, o jodze, medytacji i wielu innych tematach... www.unalome.pl Zapraszam ! :) 
Zdaję sobie sprawę że buddyzm, tatuaże ( tatuowanie się ) wzbudza wiele emocji, u jednych pozytywne u innych negatywne. Jedni znaleźli swoją równowagę życiową, inni dopiero jej szukają, a jest też grupa osób która nie zrobi tego nigdy i nie będzie brnęła w ten temat, i bardzo dobrze, każdy z nas jest innych, każdy wyjątkowy i to jest wspaniałe. Odnalezienie równowagi w moim życiu jest fajne, dziś mam takie priorytety za kilka lat będę miała inne. Na ten moment uważam że równowaga w moim życiu jest cudownym balansem, który pokazuję mi piękno mojego życia, jaką jestem szczęściarą że przeżywam swoje życie w XXI wieku, w Europie, mam cudownych przyjaciół oraz rodzinę. 

12 Komentarze

 1. Mi tatuaże się podobają ale na kimś. Sama jakoś nie widzę potrzeby by je mieć i nosić. Twoje są bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja uważam że każdy ma swoje potrzeby i swój rozum, skoro sprawia mu to przyjemność to niech z tego czerpie ;) byle nie wmawiać komuś czegoś na siłe ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inga, nie mogłaś tego lepiej ująć, zgadzam się z Tobą w 100%.

   Usuń
 3. Bardzo ładne te cieniutkie subtelne tatuaże!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy o czymś takim nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wcześniej nie słyszałam o Unalome, może dlatego, że się tym nie interesowałam. Tatuaż wygląda całkiem fajnie.;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie to super, że tatuaż coś znaczy :)

  Najważniejsze, że Ty się z tym dobrze czujesz.

  OdpowiedzUsuń
 7. I znowu dowiedziałem się czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. zawsze chcialam miec tatuaz, ale ciesze sie ze jednak odpuscilam. ;) fajnie wygladaja na mlodym ciele ale potem ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potem też będzie wyglądał fajnie !;) Starzejemy się i starzeje się nasza historia.

   Usuń
 9. Mi się marzy mały tatuaż, ale póki co brak okazji by go zrobić

  OdpowiedzUsuń