30. Owoce tak czy nie ?

by - 4:11:00 PM

              Czytając ogromne ilość blogów o odchudzaniu o dietach i dużo stron na ten temat. Na każdej znalazłam żeby ograniczyć owoce. Ale dlaczego ? Bo mają w sobie cukry ? Mają owszem ale większości owoców ma cukry zdrowe , które nie odłożą się w boczkach, no w sumie jeżeli bym jadła banany na każdy posiłek dnia to może by się odłożyły :) Ja jestem zwolenniczką owoców i nie odmawiam sobie żadnych , i nawet nie które się nauczyłam jeść , jeszcze nie przekonał mnie arbuz ale jak się tylko sezon zacznie to od razu kupie ogromnego i go zjem ,Obiecuje :D 
       Jestem dziewczyną która od zawsze nosi okulary więc moja wada wzroku jest taka " od zawszę na zawszę " pierwsze drugie oczy miałam już w wieku 2 lat :) czyli prawię 20 lat temu. Jedząc owoce naprawdę z ręką na sercu mogę powiedzieć że ma lepszą ostrość wzroku oczywiście nie poprawią mi one wzroku ale ostrości jak najbardziej i  nie tylko przez owoce ale w szczególności. 
    Jabłka , banany , ciemne winogrona , śliwki , borówki , maliny , jeżyny, truskawki , pomarańcze grejpfruty ,mango, gruszki itd ... Ubóstwiam je wszystkie i nie odmawiam sobie żadnych.
       Lepiej iść do sklepu i pójść na półki z owocami niż batonikami. Owoce są wygodną przekąską która  syci , warzywa też są super , ale jadąc w autobusie i jedząc marchewkę będzie się nieco dziwnie wyglądało nisz jedząc soczyste jabłuszko .

Tylko uwaga myjcie owoce zawszę . Ja dosyć niedawno kupiłam jabłko na "stoisku" przy ulicy i bez umycia je zjadłam ( chociaż miałam wodę w plecaku i mogłam je umyć), więc noc spędzona w uściskach muszli " klozetowej "  gwarantowana .... Niefajnie uczucie kiedy żołądek się opróżnia nie ta stroną co trzeba. :)


Mój zestaw słodkości na dziś : 
- 1/2 pomarańcza
- 1/2 banana
- 1/2 gruszki
- 2 łyżki borówki amerykańskiej 

Bez dodatków cukrów śmietany itp same w sobie mają słodycz. i dzisiaj dla odmiany zwykła ciemna herbata u mnie "saga" przywieziona z polski:) z łyżeczką cukry ciemnego granulowanego .

Pat

1 Komentarze

  1. Świetna miseczka :) Ja jestem akurat osobą, która powinna ograniczać owoce - jem ich po prostu za dużo. Uwielbiam i już. Ale kilo jabłek albo pomarańczy to zdecydowanie pomyłka przy odchudzaniu :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram: pat_dream