26 marca 2013

48. Bukiet słodkości

        Wielkanoc się zbliża wielkimi krokami. A odbiegając od diety i zdrowego jedzonka, czas na drobiazg od "zajączka". 
       U mnie w domu i rodzinie zawsze dawało się w wielkim tygodniu drobiazgi jak byłam dużo dużo młodsza to mama chowała gdzieś w domu jakiś zestaw słodyczy z akcentem wielkanocnym np. jajka czekoladowe , zajączki , baranek , kurczaczki itp wszystko co się kojarzy z wielką nocą. Często też do tego były jajka zwykłe ugotowane w barwniku z octem i zapałką żeby malować na nich wzory. 
Więc już  niestety nie jestem mała ale tradycje dalej podtrzymuję, chociaż nie mieszkam już z mamą to wysłałam jej czekoladowe zestaw :)

Zastanawiałam się już od pewnego czasu czym mój zajączek obdaruje " najbliższych " kobietki ( Drobiazg chłopakowi będzie w oddzielnej notce ), bo bombonierki są takie nie fajne :D Więc wymyśliłam słodki bukiecik. 
 Do zrobienia jego użyłam ( 1 szt ) 
- 2 ozdobne styropianowe jajka ( na zdjęci żółte i różowe)
- 10-15 wykałaczek ( długich )
- 10-15 jajek czekoladowych 
- 2 lizaki czekoladowe
- 1 baranek z białej czekolady
- taśma 
- 4 arkusze kolorowej bibuły ( żółta, różowa , niebieska , i zielona ) 

Jak zrobić : 
Jajka wbijam na wykałaczki i układam je koło siebie z lizakami i jajkami ozdobnymi , patyczki łącze taśmą i owijam je bibułą ( marszcząc ją) ostatni kolor bibuły ściskam mocno  i obklejam taśmą żeby była wąska. :)

I gotowe Oczywiście bomba bomba kaloryczna nie dla nas przeznaczone te smakołyki . Chociaż ostatni gdzieś wyczytałam że 3 razy w roku można pozwolić sobie na wszystko. U mnie 3 dni to ( niedziela wielkanocna , wigilia , i moje urodziny )  więc ten 1 dzień zbliża się wielkimi Krokami :D Chociaż jak już mam jeść coś z cukrem to skusze się na babkę świąteczną i sękacz :) a nie na czekoladę. A co wy myślicie o tej zasadzie ? Oczywiście wszystko z głową :)Trochę więcej zdjęć : 

Ah już szykuje się do gotowania :D U mnie na stole świątecznym na pewno pojawi się : chlebek z żurawiną , jajka pieczone w szynce , jajka muchomorki , żurek , galaretka z indyka , babka świąteczna i łosoś w cieście francuskim , Zdjęcia  i przepisy wkrótce :) 

Pat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz